Parafia Ewangelicko-Augsburska w Olsztynie

Parafia Duszpasterze Aktualności Diecezja Mazurska Ciekawe adresy

 

Ordynacja w Olsztynie

Dnia 4 grudnia 2005 roku w Olsztynie odbyła się ordynacja mgr teologii ewangelickiej Andrzeja Mateusza Wójcika. O godzinie 10 Ewangelicki Kościół Chrystusa Zbawiciela wypełnił się wiernymi i zaproszonymi gośćmi, rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy bez wyjątku wspierali modlitwą Ordynowanego.
Ksiądz Biskup Janusz Jagucki - Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce - podkreślił, że ordynacja odbywa się w 2 niedzielę adwentu, w okresie, który przypomina wszystkim chrześcijanom o oczekiwaniu na przyjście Chrystusa Pana. Opierając się na słowach z Obj. 3,11: "Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej" i wspominając postać biskupa Andrzeja Wantuły - życzył Ordynowanemu, aby w swojej służbie nigdy nie zapominał o tej wspaniałej nadziei Kościoła.
Nie tylko najbliższej Rodzinie zrobiło się ciepło na sercu i łza zakręciła się w oku, gdy ksiądz Andrzej Mateusz Wójcik w białej komży stanął na ambonie i donośnym głosem pozdrowił zbór: "Drodzy pokochani przez Chrystusa ..." zwiastował w oparciu o tekst z Izajasza 64,1-3. Kończąc kazanie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do kształtowania się Jego formacji duchowej.
Asystentami Ordynowanego byli: ks. Piotr Mendroch z Mrągowa, ks. Grzegorz Giemza z Dzięgielowa.
W czasie nabożeństwa zaśpiewał miejscowy chór parafialny, zespół przyjaciół Księdza Andrzeja, preludium na organach - "Toccatę J.S. Bacha" - wykonał Wiktor Żołnierek, gościnnie wystąpił też duet organowo-skrzypcowy z Mrągowa.
Wśród zaproszonych gości byli między innymi duchowni Kościoła Rzymsko-Katolickiego, Ewangelicko-Metodystycznego i Chrześcijan Baptystów, delegacje z: Ewangelickiego Diakonatu "Eben-Ezer" z Dzięgielowa, Centrum Misji i Ewangelizacji, Koła Teologów Ewangelickiego z ChAT w Warszawie oraz przedstawiciele władz: Prezydent Olsztyna - Czesław Jerzy Małkowski, Burmistrz Olsztynka - Mirosław Wojciech Stegienko.
Po nabożeństwie ordynacyjnym w sali parafialnej podczas poczęstunku nie zabrakło życzeń i pozdrowień.
Za oknem padał śnieg, a w sali zapach gałązek sosnowych i przywiezionych ze Śląska Cieszyńskiego słodkości tworzył adwentowy nastrój spotkania i przypominał o zbliżających się świętach. Radosna rodzinna atmosfera dodała uroku tej wyjątkowej chwili, która też z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a na pewno księdzu Andrzejowi.
Ewa Sikora, Kasia Kitowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj stronę